image Ursula von der Leyen në Kiev: Jemi këtu të thellojmë bashkëpunimin me Ukrainën
[wp-story id="814678"]

Evropë

Ursula von der Leyen në Kiev: Jemi këtu të thellojmë bashkëpunimin me Ukrainën

news image

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka shkuar në Kiev së bashku me disa komisionerë, një ditë para samitit Ukrainë-BE që do të mbahet në kryeqytetin ukrainas.

“Mirë që ndodhem në Kiev, e katërta herë që nga agresioni i Rusisë…Jemi bashkë këtu që të tregojmë se BE qëndron me Ukrainën më i vendosur se kurrë. Dhe të thellojmë edhe më tej përkrahjen dhe bashkëpunimin tonë”, ka shkruar ajo në Twitter.

/GazetaSinjali/