image Ukrainasi thotë se vajza e tij me aftësi të veçanta u vra nga sulmet ruse - Sinjali

Ukrainasi thotë se vajza e tij me aftësi të veçanta u vra nga sulmet ruse

news image

Ndërsa pushtimi rus i Ukrainës hyn në ditën e tij të 11-të, një ekip i CNN në Markhalivka, në jugperëndim të Kievit, foli me një viktimë të konfliktit.

Igor, i cili është 54 vjeç, tha se vajza e tij 12-vjeçare, e cila kishte aftësi të kufizuara dhe përdorte një karrige me rrota, u vra në një sulm që goditi fshatin e tyre.

Igorit i kanë vdekur edhe gruaja, vjehrra, dy dhëndërit dhe shoqja e gruas së tij. Dy nga nipërit e tij i mbijetuan sulmit, së bashku me macen e tij, Marsik.

Igor gjeti macen e tij pasi kërkoi nëpër mbeturinat e shtëpisë së tij. (Gul Tuysuz/CNN)

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin