image Ukraina shkatërron 29 dronë të lëshuar nga Rusia dhe një raketë lundrimi

Botë

Ukraina shkatërron 29 dronë të lëshuar nga Rusia dhe një raketë lundrimi

news image

Ukraina shkatërroi 29 nga 31 dronët e lëshuar nga Rusia dhe një raketë lundrimi, tha forcat e saj ajrore të martën përmes Reuters, shumica e tyre duke synuar rajonet e Mykolaiv dhe Dnipropetrovsk.

Sulmet gjatë natës erdhën në disa valë dhe zgjatën më shumë se tre orë, kishte thënë më herët komanda jugore e forcave të Ukrainës.

Reuters nuk mundi të verifikonte në mënyrë të pavarur raportet.

/GazetaSinjali/