image Ukraina mohon përfshirjen në sulmin me dron ndaj Rusisë

Botë

Ukraina mohon përfshirjen në sulmin me dron ndaj Rusisë

news image

Qeveria në Kiev ka reaguar ndaj Kremlinit që akuzon Ukrainën se ka nisur një atentat ndaj jetës së Vladimir Putinit me dy dronë në orët e para të mëngjesit të së mërkurës.

Reuters raporton se një zyrtar i lartë presidencial ukrainas tha se Ukraina nuk ka “asgjë të bëjë me” sulmin me dron.

Ata shtuan se një sulm ndaj Kremlinit nuk do të “ndryshonte asgjë në fushën e betejës” dhe ndoshta do të “provokonte Rusinë të ndërmarrë veprime “më radikale”.

/GazetaSinjali/