image U plagos në bark dhe krah - Kryeministri i Sllovakisë u transportua me helikopter për në spital

Evropë

U plagos në bark dhe krah – Kryeministri i Sllovakisë u transportua me helikopter për në spital

news image

Mediat sllovake kanë publikuar pamjet kur kryeministri Robert Fico transportohet me helikopter në spital, pasi u plagos me armë.

Siç shihet nga pamjet, bashkë me stafin mjekësor, e shoqërojnë truprojat e tij.

Kryeministri sllovak raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë, pasi dyshohet se ka një plumb në bark dhe një në kokë.

Autori është identifikuar si 71-vjeçari Juraj Tsintulaj, një shkrimtar i njohur në vend.

/GazetaSinjali/