image Turqi/ 22-vjeçari qëllon për vdekje me çekiç në kokë kolegun 38-vjeçar

Evropë

Turqi/ 22-vjeçari qëllon për vdekje me çekiç në kokë kolegun 38-vjeçar

news image

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Adana të Turqisë.

Një saldator u godit në kokë me çekiç nga kolegu i tij dhe ndërroi jetë në spitalin ku po trajtohej.

Saldatori Mahmut Eser, 38 vjeç, i cili u plagos pasi kolegu i tij E.K., 22 vjeç e goditi me çekiç në kokë në fabrikën e rimorkiove të kamionëve në Zonën e Organizuar Industriale Haci Sabanci më 21 janar, humbi luftën për jetën në Adana City Training, në Spitalin Kërkimor, ku po merrte mjekim.

Trupi i Eserit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Adana për autopsi, raporton Milliyet.tr, përcjell Sinjali.

E.K., e goditi me çekiç në kokë Eserin pasi pretendoi që ai e kishte sharë gjatë një diskutimi në fabrikë.

“Kur Mahmuti ofendoi familjen time, e paralajmërova. Kur vazhdova, m’u errësuan sytë, e godita në kokë në një moment inati”, ka deklaruar ai./GazetaSinjali/