image Tuchel merr lajm të mirë, Kante rikthehet në stërvitje nga lëndimi - Sinjali

Tuchel merr lajm të mirë, Kante rikthehet në stërvitje nga lëndimi

news image

N’Golo Kante është rikthyer në stërvitje për të lehtësuar problemet e lëndimeve të Chelseat.

Mesfushori francez ka qenë jashtë fushave që nga ndeshja kundër Juventusit muajin e kaluar, për shkak të problemeve në gju.

Rikthimi i pritshëm i Kantes është një lajm i mirëpritur për trajnerin e Chelseat, i cili është detyruar të emërojë mesfushë të improvizuara në javët e fundit, me Jorginhon që po lufton me një dëmtim të shpinës.

Chalobah dhe Kante bënë punë individuale dhe kjo u mundësoi të dyve të ribashkoheshin me pjesën tjetër të skuadrës së Tuchel për seancën e sotme në terrenin stërvitor të Chelseat.

Megjithatë, ende nuk dihet nëse do të jenë startues ndaj Evertonit të enjten. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin