image Transportuesi amerikan ”United Airlines” pezullon të gjitha fluturimet për në Tel Aviv

Botë

Transportuesi amerikan ”United Airlines” pezullon të gjitha fluturimet për në Tel Aviv

news image

Transportuesi amerikan ”United Airlines”, ka pezulluar të gjitha fluturimet për në Tel Aviv pas sulmeve të Hamasit në Izrael këtë fundjavë.

“Siguria e klientëve dhe punonjësve tanë është prioriteti ynë kryesor”, tha kompania në një deklaratë sipas reuters.

”Ne operuam dy fluturime të planifikuara nga Tel Avivi të shtunën vonë dhe të dielën herët dhe akomoduam klientët tanë, ekuipazhet dhe udhëtarët e punonjësve që ishin në aeroport. Fluturimet tona në Tel Aviv do të mbeten të pezulluara derisa kushtet t’i lejojnë ato të rifillojnë”.

/GazetaSinjali/