image Tifozët e Malmos ia vëjnë flakën statujës së Ibrahimovicit - Sinjali

Sport/ Tifozët e Malmos ia vëjnë flakën statujës së Ibrahimovicit

news image

Tifozët e Malmos janë zemëruar shumë me futbollistin e njohur suedez Zlatan Ibrahimovic.

Ish-kapiteni i Suedisë vendosi të investojë te skuadra e Hammarby, që është rival i Malmos në Suedi.

Kjo i ka revoltuar tifozët, të cilët janë mbledhur para statujës së tij që është e vendosur para stadiumit ku futbollisti ka filluar karrierën.

Ata madje i kanë vënë flakën statujës të futbollistit më të mirë suedez në histori.

Ibrahimovic këmbënguli se vendimi nuk kishte të bënte me ish-klubin e tij dhe vlerësoi Hammarbyn si një klub me shumë potencial.

Tifozët e Malmos e kanë quajtur budallallëk veprimin e ish-reprezentuesit suedez.

Të gjithë janë shumë kritik. Disa janë të zhgënjyer, disa janë të nevrikosur dhe disa mendojnë se është budallallëk. Nuk është një lajm i lumtur, është një zhvillim që duket i parehatshëm dhe i gabuar”, citohet të ketë thënë zëvendës kryetari i grupit zyrtare të tifozëve të Malmos, Kaveh Hosseinpour./Gazeta Sinjali/

It comes as irate fans of the Swedish club react to the news of his stake in rivals Hammarby
Zlatan Ibrahimovic's statue outside Malmo's stadium has been set on fire

Shpërndaje artikullin