image Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel pas protestave kundër masave antiCOVID - Sinjali

Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel pas protestave kundër masave antiCOVID

news image

Zyrat e Bashkimit Evropian në Bruksel janë sulmuar nga protestuesit të cilët kundërshtonin masat antiCOVID në Belgjikë.

Lajmin e ka bërë të ditur përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme, Josep Borrell, i cili e ka dënuar këtë akt.

Dënojmë fuqishëm shkatërrimin dhe dhunën e pakuptimtë në protestën e sotme në Bruksel duke përfshirë edhe zyrat e BE-së”, ka shkruar Borrell në Twitter.

/GazetaSinjali/Shpërndaje artikullin