COVID-19

Të infektuar

1052

Të shëruar

820

Të vdekur

30

Shkrim/ Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Ahmet Brahimaj: Kontribuoi shumë për artin dhe kulturën tonë

news image

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e themeluesit dhe drejtuesit të Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj.

“Në moshën 66 vjeçare paska ndërruar jetë Ahmet Brahimaj, një prej themeluesve dhe drejtuesve të trupës së Baletit Kombëtar të Kosovës. Ai kontribuoi shumë për artin dhe kulturën tonë. Ngushëllime familjes Brahimaj, kolegëve të tij dhe gjithë artdashësve në Kosovë”, ka shkuar Thaçi në një postim në Facebook./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin