image Tetë viktima dhe 99 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Rajon

Tetë viktima dhe 99 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

news image

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1,384 testet e kryera ka regjistruar 99 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.

Ndërkohë që Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 214 pacientë të shëruar.

Betejën me COVID-19 e kanë humbur 8 pacientë. Numri i rasteve aktive është me koronavirus është 1,895. /Gazeta Sinjali/