image Takimi Lajçak-Geoana, diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi
[wp-story id="814678"]

Politikë

Takimi Lajçak-Geoana, diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi

news image

Mirslav Lajçak dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi është takuar me Zëvendës-Sekretarin e Përgjthshëm të NATOS-s, Mirce Geoana.

Lajçak përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur se temë e takimit ka qenë situata në Ballkanin Perëndimor dhe dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit.

“E mirëprita mundësinë për t’u takuar me Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Mircea Geoana dhe ambasadorët, sot për të diskutuar mbi zhvillimet e fundit në Ballkanin Perëndimor dhe Dialogun”, ka shkruar Lajçak.

/GazetaSinjali/