image Sot shumë nxehtë, temperaturat deri në 33°C

Kosovë

Sot shumë nxehtë, temperaturat deri në 33°C

news image

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë.

Era do të fryjë nga verilindja, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h.

Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të lëvizin prej 17 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 29 deri në 33°C.

/GazetaSinjali/