image Sot shi e borë, temperaturat deri në -7 gradë - Sinjali

Sot shi e borë, temperaturat deri në -7 gradë

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot pjesërisht i vranët në vendin tonë, ku në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore, raporton Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin