image Sot në Hagë vazhdon seanca e e Apelit në çështjen ndaj Gucatit dhe Haradinajt
[wp-story id="814678"]

Drejtësi

Sot në Hagë vazhdon seanca e e Apelit në çështjen ndaj Gucatit dhe Haradinajt

news image

Në Gjykatën Speciale do të vazhdojë seanca e Apelit në rastin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt.

Kjo seancë pritet të zhvillohet duke filluar nga ora 09:30.

Seanca e Apelit e kryesuar nga gjykatësja, Michele Picard, do të vazhdojë sot me parashtrimet e zyrës së Prokurorit të specializuar dhe pastaj përgjigjet e mbrojtjes.

/GazetaSinjali/