image Sot fillon faza e dytë e mësimit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

18910

Të shëruar

15367

Të vdekur

674

Sot fillon faza e dytë e mësimit

news image

Ministria e Arsimit dhe Shkencë ka bërë të ditur se nga sot nis faza e dytë e procesit mësimor në shkolla.

Bankave shkollore do t’iu rikthehen edhe nxënësit e klasave 7, 8, 9, 11 dhe 12.

Ministri i MASH-it, Ramë Likaj ka kërkuar nga nxënësit që të respektojnë rregullat dhe rekomandimet për mbrojtje nga COVID-19.

Ndryshe, viti i ri shkollor në Kosovë ka nisur me fazën e parë më 14 shtator, për shkak të pandemisë me koronavirus. Si pasojë e gjendjes me pandemi, procesi mësimor në Kosovë 2019/2020 ishte ndërprerë në muajin mars, për të vazhduar në formë online./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin