image Sinjale pozitive për Spanjën dhe Portugalinë lidhur me organizimin e Kupës së Botës 2030

Futboll

Sinjale pozitive për Spanjën dhe Portugalinë lidhur me organizimin e Kupës së Botës 2030

news image

Spanja dhe Portugalia kanë marrë disa lajme pozitive për ofertën e tyre për të organizuar Kupën e Botës 2030.

Dy vendet nga gadishulli iberik po planifikojnë të sigurojnë mundësinë për të organizuar Kupën e Botës, në vitin 2030.

Fillimisht, Kupa e Botës do të zhvillohet në Katar, pastaj në ShBA-Kanada-Meksikë, pastaj planifikojnë spanjollët.

Irlanda dhe Britania e Madhe ishin kërcënimet më të mëdha për Spanjën e Portugalinë. Por, lajmet e mëngjesit së sotëm rrisin shpresat për iberikët.

Dy vendet e lartpërmendura do të aplikojnë për të organizuar Euro 2028 dhe kanë tërhequr interesimin nga Kupa e Botës. /Gazeta Sinjali Sporti/