image "Sigurohuni që të ruani gjakftohtësinë tuaj"/ Horoskopi për ditën e sotme
[wp-story id="814678"]

Kuriozitete

“Sigurohuni që të ruani gjakftohtësinë tuaj”/ Horoskopi për ditën e sotme

news image

Dashi

Katrori i sotëm Diell-Pluton ju shtyn që t’i trajtoni patjetër situata të caktuara që do të krijohen në shtëpi dhe në marrëdhëniet tuaja familjare me qetësi dhe pjekuri, në mënyrë që të mos i shtoni problemet ekzistuese, me tensione dhe këputje. Edhe nëse vijnë pengesa të reja, ju duhet t’i mbani ato të ulëta.

Humori në ambientin e punës është luftarak dhe e gjithë kjo do t’ju prishë humorin dhe do t’ju acarojë. Jeni nën presion të madh financiar, sidomos nga shpenzimet e shtëpisë.

Demi

Duhet t’i kushtoni vëmendje sjelljes tuaj në takime shoqërore, mesazhe, takime, biseda, marrëveshje, udhëtime, vozitje, por veçanërisht në marrëdhëniet me vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët. Përveç kësaj, duhet të shmangni thashethemet për të mos ekspozuar veten.

Në fushën profesionale ruani gjakftohtësinë përballë qëndrimeve negative dhe kështu me siguri do të fitoni përshtypje dhe lëvdata të mira. Në planin financiar shmangni nënshkrimet, kontratat dhe marrëveshjet sot.

Binjakët

Ju mund të tërhiqeni nga nevoja juaj për të mbrojtur pasuritë tuaja dhe për të ruajtur vlerat tuaja personale. Disa situata dhe rrethana do i kërcënojnë sot dhe do ndiheni të pasigurt. Gjithsesi, ruani qetësinë.

Shumë synime financiare nuk do të përmbushen, pasi ju shpenzoni në mënyrë të pamatur dhe i menaxhoni paratë tuaja në mënyrë të gabuar. Profesionalisht jeni mjaft kërkues, sidomos pas disa diskutimeve me kolegët.

Gaforrja

Mund të keni humbje nëse nuk tregoheni të kujdesshëm dhe nuk frenoni lakminë, egoizmin dhe kërkesat tuaja. Mos e teproni, pa llogaritur se kur të tërhiqeni, sepse pasojat do të jenë veçanërisht shqetësuese.

Një ditë stresuese për biznesin tuaj sot. Mundohuni të mos bëni gabime, sepse patjetër do të ketë humbje! Në planin financiar shmangni shpenzimet e panevojshme.

Luani

Shqetësimet e brendshme, armiqësitë dhe ankthet e fshehura janë prezent. Mos dëgjoni intuitën tuaj sot. Përkundrazi, sigurohuni që të përdorni logjikën dhe përvojat tuaja të deritanishme përpara se të merrni vendime të rëndësishme.

Sigurohuni që të ruani gjakftohtësinë tuaj, në konfrontimet e mundshme kolegjiale. Në planin financiar sot ka mjaft probleme dhe kjo është një nga arsyet kryesore që jeni të stresuar.

Virgjëresha

Do të përqendrohet interesi juaj në miqësitë tuaja, si dhe në grupet sociale ku bëni pjesë. Edhe nëse disa situata ju shtyjnë në ekstreme, duhet të qëndroni të ftohtë dhe të mos jeni spontan dhe agresivë, sepse do të detyroheni të rishikoni miqësi të rëndësishme.

Në fushën e punës nuk i njeh gabimet, ndaj i përsërit. Në planin financiar jeni tërhequr në lëvizje dhe teprime të gabuara që do të sjellin humbje.

Peshorja

Duhet të jeni patjetër të kujdesshëm sot. Zbulohen konkurrentët dhe armiqtë e fshehur që ju kanë zili dhe janë xhelozë për sukseset tuaja dhe ndjenja e intrigës është e dhënë. Mundohuni patjetër, që imazhi juaj i mirë shoqëror dhe reputacioni juaj të mos lëkundet.

Në fushën e punës dhe parave do të ketë zbulime, të cilat do të shkaktojnë humbje, ndaj kushtojini vëmendje mënyrës së komunikimit dhe veçanërisht marrëveshjeve tuaja.

Akrepi

Katrori Diell-Pluton ndikon kryesisht në lëvizjet tuaja, ndaj duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Pra, nëse planifikoni një udhëtim apo një dalje sot, duhet të jeni plotësisht të organizuar, por edhe të përgatitur për pengesa, në mënyrë që të mos ketë shtyrje dhe vonesa.

Në fushën e punës bëni shumë gabime, për shkak të vetëbesimit të tepërt dhe optimizmit të tepërt. Në planin financiar jeni të detyruar të ndryshoni strategjinë tuaj për një qëllim të caktuar.

Shigjetari

Me sheshin Diell-Pluton sot, mund të ndiheni të rraskapitur për shkak të disa rrethanave dhe detyrave që vijnë tani. Do të dëshironi t’i jepni fund çdo problemi, duke e nisur sërish nga e para, duke organizuar më mirë detyrimet tuaja.

Nëse prisni një zhvillim të caktuar, në këtë moment në sektorin e punës apo financiar, gjërat do të ecin ndryshe nga sa prisnit.

Bricjapi

Dita mund të sjellë përçarje serioze në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nëse nuk jeni të ftohtë dhe të logjikshëm, situata të caktuara do të sjellin një atmosferë shpërthyese në atmosferë dhe do t’ju vënë në një pozitë të vështirë, prandaj përmbahuni sa më shumë.

Sot në karrierë, marrëdhëniet kolegjiale dhe bashkëpunimet e rëndësishme janë tronditur, nëse nuk vëreni reagime. Në planin financiar shpenzoni shumë për të tjerët dhe jo për veten tuaj.

Ujori

Çështjet e pazgjidhura të përditshmërisë kërkojnë përpunim të menjëhershëm dhe janë gjithashtu ato që do të monopolizojnë interesin tuaj sot.

Problemet do lindin në fushën profesionale dhe mund t’ju duhet të luftoni sot për t’i rregulluar ato. Në planin financiar nuk do ketë ndonjë ndryshim të veçantë, përveç atyre që tashmë i prisni.

Peshqit

Duhet të kufizoni menjëherë spontanitetin, egoizmin, kërkueshmërinë, lakminë dhe mendjemadhësinë, përsa i përket jetës suaj shoqërore, promovimit personal, veprimeve tuaja krijuese, mënyrës se si argëtoheni, por edhe çështjeve që është për fëmijët.

Në punë duhet të shmangni konkurrencën dhe dukshmërinë e tepruar, për të mos krijuar mospëlqime me kolegët. Përveç kësaj, thuaj jo bixhozit dhe rreziqeve financiare.

/GazetaSinjali/