image Shtyhet procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve, kjo është dita kur pritet të rifillojë

Drejtësi

Shtyhet procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve, kjo është dita kur pritet të rifillojë

news image

Nga Dhomat e Specializuara është bërë e ditur se gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çliritmare të Kosovës, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi është shtyrë për një javë, shkruan Gazeta Sinjali.

Në faqen zyrtare të tyre bëhet e ditur se gjykimi do të rifillojë të hënën, më 17 prill, në orën 09:00.

Dëgjimi i dëshmitarës së parë ndaj Thaçit dhe të tjerëve ka nisur që nga fillimi i kësaj jave, ndërsa sot ka vazhduar dita e tretë e dhënies së dëshmisë, të dëshmitarit të mbrojtur në këtë çështje gjyqësore, ku dëshmitarja i është përgjigjur pyetjeve të mbrojtjes.

/GazetaSinjali/