image Shqiptari përfundon në pranga në Itali, në kamionin e tij u kapen 34 kilogramë kokainë - Sinjali

Shqiptari përfundon në pranga në Itali, në kamionin e tij u kapen 34 kilogramë kokainë

news image

Një shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi në kamionin e tij u gjetën 34 kilogramë kokainë e cila kap vlerën e tre milionë eurove.

Shoferi shqiptar po udhëtonte drejt veriut të Italisë derisa u ndalua në autostradën Brenner, për një kontroll nga policia rrugore në pikën e pagesës në Vipiteno.

Ai u transferua në burgun e Bolzanos dhe këto ditë pritet të dal para gjykatës.

Shqiptari mund të përballet me burgim nga nëntë deri në 30 vjet.

Sipas mediave italiane, droga kishte destinacion tregun e Tirolit të Jugut.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin