COVID-19

Të infektuar

1142

Të shëruar

871

Të vdekur

30

Pandemia/ Shkrimtarja e Harry Potter dhuron 1 milion paund për dy organizata bamirësie

news image

Autorja e librave të magjistarit më të dashur në botë, JK. Rowling do të dhurojë 1 milion paund për 2 organizata bamirësie, për të ndihmuar personat e goditur rëndë nga pandemia e koronavirusit.

Rowling tha se paratë do të ndaheshin në mënyrë të barabartë për shoqatën “Crisis” që ndihmon të pastrehët dhe “Refuge” që mbështet njerëzit që kanë pësuar dhunë në familje.

Përmes një postimi në Twitter ajo shkruan se “po mendon për njerëzit që ndodhen jashtë duke bërë punën e tyre për të mbrojtur mënyrën tonë të jetesës”./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin