COVID-19

Të infektuar

140

Të sheruar

23

Të vdekur

1

Shëndetësi/ Shkon në 31 numri i të prekur me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, të infektuar mjekë dhe inferimerë

news image

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë të ditur se numri i të prekurve me koronavirus ka arritur në 31.

Ministria raporton se 10 pacientë janë testuar ditën e djeshme më 17 mars dhe 5 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirusin.

Pozitive ka dalë gruaja e pacientit tashmë të diagnostikuar nga Shkupi dhe 4 profesionistë të kujdesit shëndetësor, dy mjekë dhe dy infermiere nga Dibra./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin