image Kur Mustafa flet për stresin e tij, seanca vazhdon e mbyllur - Sinjali

Kur Mustafa flet për stresin e tij, seanca vazhdon e mbyllur

news image

Sot po vazhdon seanca ndaj të arrestuarit të parë nga Gjykata Speciale, ish- eprorit të UÇK-së Salih Mustafa, shkruan Gazeta Sinjali.

Mustafa në fjalën e tij para gjykatës ka thënë që i është krijuar stres për shkak të disa faktorëve.

“As dëshira as qëllimi im nuk është që të mos iu respektoj juve dhe panelin e kësaj gjykate … por kohëve të fundit më është krijuar një stres që është shkaktuar nga faktorë të ndryshëm. Pas 12 muajve në paraburgim…”, ka thënë ai.

Pas këtyre fjalëve, seanca ka vazhduar e mbyllur.

./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin