image Sa kushton sot nafta e benzina në Kosovë, ministria publikon çmimet

Financa

Sa kushton sot nafta e benzina në Kosovë, ministria publikon çmimet

news image

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar çmimet për shitjen e derivateve në 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të Ministrisë, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1.73 cent, teksa benzina kushton 1.41 dhe gasi 0.72.

Njoftimi i plotë:

/GazetaSinjali/