COVID-19

Të infektuar

145

Të sheruar

23

Të vdekur

1

Botë/ Rritet bilanci me Covid-19 në SHBA: 1,036 viktima dhe 68,573 të infektuar

news image

Koronavirusi ka shkaktuar 1,036 viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë 68,573 raste të koronavirusit janë raportuar në 50 shtetet dhe në Uashington.

SHBA ka shpallur një emergjencë kombëtare dhe po konsideron masa gjithëpërfshirëse financiare për të përmirësuar ekonominë.

Senati kaloi një paketë stimulimi prej 2 trilion dollarë të mërkurën në mbrëmje ndërsa koronavirusi kërcënoi të hidhte ekonominë e SHBA në një recesion të afërt./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin