image Rriten temperaturat maksimale - Parashikimi i motit për sot

Kosovë

Rriten temperaturat maksimale – Parashikimi i motit për sot

news image

Sot dhe nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale diellore.

Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

/GazetaSinjali/