image Restoranti 'Ora' nuk helmoi askënd, rezultati nga IKSHPK konfirmon këtë
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Restoranti ‘Ora’ nuk helmoi askënd, rezultati nga IKSHPK konfirmon këtë

news image

Pas dyshimeve të ngritura për helmimin e pesë qytetarëve në restorantin ‘Ora’ në Podujevë, që pasoi me mbylljen e përkohshme të lokalit dhe arrestimin e pronarit, tashmë kanë dalë rezultatet e analizave të kryera nga IKSHPK, raporton Gazeta Sinjali.

Restoranti ka njoftuar se rezultat kanë dalë negative, duke vërtetuar se askush nuk është helmuar nga konsumimi i ushqimit që është servuar aty.

“Rezultatet nga Instituti Kombëtar (IKSHPK) dhe AVUK vërtetuan atë çka e tham ne dhe atë që besuat ju të dashur qytetar pra, Jemi të pastër si loti për çka ju falenderoj pa masë. Edhe përkundër vështërsive qe na u krijuan padrejtësisht, jeni ju qytetar nga Podujeva dhe e gjithë Kosova e Disapora që besuat në ne dhe na mbështet në çdo rrethanë.”, thuhet në njoftimin e familjes Hoti.

Rasti fillimisht u iniciua si “Prodhimi dhe vënia ne qarkullim e artikujve te dëmshëm ushqimorë”, teksa u kryen edhe ekzaminimet e nevojshme po nga inspektorët e AUV-it.

Kujtojmë se personat që denoncuan dyshimet për helmim kanë qenë nga e njëjta familje.

/GazetaSinjali/