image Refuzohen 12 mijë e 566 vota nga diaspora - Sinjali

Refuzohen 12 mijë e 566 vota nga diaspora

news image

Organizata Germin ka publikuar të dhëna nga procesi i verifikimit të pakove me fletëvotime të cilat po verifikohen në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Sipas Germin, deri në orën 19:00, janë refuzuar 12 mijë e 566 votues nga diaspora.

Të dhënat e publikuara tregojnë se 26 mijë e 69 zarfe janë hapur, ndërkaq nga to janë verifikuar gjithsej 43 mijë 982 votues, ndërkaq, prej tyre janë aprovuar 31 mijë e 416 votues.

Një pjesë e zarfeve të refuzuara do të rishqyrtohen edhe njëherë nga KQZ, para se të fillojë procesi i numërimit”, thuhet në njoftimin e GERMIN. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: