image Real Madrid po e vëzhgon situatën e mbrojtësit të Chelseat - Sinjali

Real Madrid po e vëzhgon situatën e mbrojtësit të Chelseat

news image

Real Madridi po shikon për një qendërmbrojtës dhe i ka vënë sytë kah Antonio Rudiger i Chelesat, raporton “Sky Sports”.

Real Madridi është ndër skuadrat që po e përcjellë Rudigerin. Reprezentuesi i Gjermanisë ka kontratë me Chelsean deri në verën e vitit të ardhshëm dhe nëse nuk firmosë kontratë të re, ai mund të nisë negociatat për parakontratë me klubet tjera.

Duke marrë parasysh se Reali ka humbur këtë verë Sergio Ramosin e Raphael Varanen, mund të detyrohet të bëjë ofertë për Rudigerin qysh këtë verë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin