image Reagimet e artistëve shqiptarë pas vdekjes së Diego Maradonës - Sinjali

Reagimet e artistëve shqiptarë pas vdekjes së Diego Maradonës

news image

Ditën e sotme ka ndërruar jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona.

Ai vdiq në moshën 60 vjeçare, ku siç raportohet pësoi sulm në zemër dhe ndihma e parë në vendin e ngjarjes nuk arriti ta rikthejë në jetë atë.

Mbrëmja e së mërkurës ka qenë e hidhur dhe mjaft e kobshme për futbollin, ndërsa reagimet kanë qenë të shumta.

Reagimet në ndërkohë nuk munguan as nga artistët shqiptarë që kanë shprehur ngushëllime pas vdekjes së Maradonës.

Bertan Asllani, Almeda Abazi, Fatmir Spahiu, Lei Kraja, Ghetto Geasy, G4shi dhe Rina Balaj, janë ndër yjet që reaguan për vdekjen e tij.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre:

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin