image Rastet e reja me koronavirus në Komunën e Prishtinës vijnë nga këto vendbanime - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15063

Të shëruar

12570

Të vdekur

613

Rastet e reja me koronavirus në Komunën e Prishtinës vijnë nga këto vendbanime

news image

Sot në Kosovë janë konfirmuar 188 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Në Komunën e Prishtinës janë regjistruar 28 raste, 27 prej tyre në Prishtinë dhe 1 në fshatin Mramor.

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë vijnë nga 21 komuna.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 28 raste, komuna Ferizaj 21 raste, komuna Pejë 21 raste, komuna Podujevë 20 raste, komuna Mitrovicë 19 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Skenderaj 5 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Viti 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Zubin Potok 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Obiliq dhe Shtime”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin