image Rashford në frymën e fundit ia sjell fitoren Manchesterit në duelin ndaj West Hamit - Sinjali

Rashford në frymën e fundit ia sjell fitoren Manchesterit në duelin ndaj West Hamit

news image

Manchester United ka marrë një fitore dramatike në ‘Old Trafford’.

Ndeshja ishte me rezultatin 0:0 deri në aksionin e fundit, kur në skenë dolën Edinson Cavani e Marcus Rashford.

Uruguaiani asistoi për anglezin Rashford, i cili shtyu topin në rrjetë, për fitoren e United.

Manchester Unted tashmë numërojnë 38 pikë dhe prekin përkohësisht pozitën e katërt në tabelë.

West Ham mbeten me 37 pikë në një pozitë më poshtë sesa United.

Goli i Rashfordit:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin