image Raketa ruse vret 6 persona në pritje të ndihmës në Kharkiv, thotë guvernatori - Sinjali

Raketa ruse vret 6 persona në pritje të ndihmës në Kharkiv, thotë guvernatori

news image

Një sulm me raketë ruse goditi një parking në një qendër tregtare në Kharkiv, duke vrarë gjashtë persona dhe duke plagosur 15, tha guvernatori rajonal Oleg Syniehubov.

Njerëzit po prisnin jashtë një zyre postare në qendër për të marrë ndihmën humanitare, shtoi Syniehubov.

Videoja e incidentit, e cila është lokalizuar nga CNN, tregon njerëz që po kujdesen për disa viktima të dukshme në parking.

Mbeturinat mund të shihen të shpërndara nëpër zonë.

Fotot e marra në vendngjarje tregojnë gjithashtu atë që duket të jetë një raketë e futur në rrugë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin