image Qyteti kinez që teston për COVID-19 rreth 3 milionë njerëz në ditë - Sinjali

Qyteti kinez që teston për COVID-19 rreth 3 milionë njerëz në ditë

news image

Në qytetin lindor të Kinës, Qingdao, brenda pesë ditëve janë testuar për koronavirus rreth nëntë milionë njerëz.

Shumë kabina janë ngritur në gjithë qytetin dhe prej orës 7 të mëngjesit deri në orën 11 bëhen vazhdimisht teste.

Global Times raportoi sot se 3.07 milionë njerëz do të testohen vetëm sot. E deri më tani, janë testuar 1/3 e popullsisë.

Deri më tani, 1,1 milion teste janë realizuar dhe të gjitha janë negative. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: