image Publikohet video e të dyshuarit që plagosi kryeministrin sllovak, mësohet se pse e bëri atentatin

Botë

Publikohet video e të dyshuarit që plagosi kryeministrin sllovak, mësohet se pse e bëri atentatin

news image

Mediumi “NEXTA” ka publikuar videon e personit të dyshuar për plagosjen e kryeministrit sllovak, i cili ndodhet në gjendje të rëndë.

Sipas raportimit të këtij mediumi, i dyshuari shkrimtari Juraj Cintula, i cili qëlloi kryeministrin sllovak Fico, tha se e bëri këtë sepse nuk pajtohej me politikat e qeverisë.

Fico aktualisht është duke marrë mjekim dhe raportohet se gjendja e tij është mjaft serioze.

/GazetaSinjali/