image Protesta më e madhe në histori të Estonisë, presidenti ukrainas i falënderon për mbështetjen

Botë

Protesta më e madhe në histori të Estonisë, presidenti ukrainas i falënderon për mbështetjen

news image

Sot u zhvillua një protestë masive në kryeqytetin e Estonisë, Tallin, në mbështetje të Ukrainës.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u shpreh në Twitter se demostrata më e madhe në historinë e Estonisë u zhvillua pikërisht sot dhe e falenderoi presidentin Alar Karis dhe popullin estonez për solidaritetin e tyre në këto kohë të vështira, shkruan Sinjali.

Këto protesta pasojnë pas protestave të mëdha që u bënë në shumicën e kryeqendrave botërore.

/GazetaSinjali/