image Protesta e rrezikshme e djaloshit në Londër, vonon ndeshjen e tenisit dhe i vë flakën krahut të tij
[wp-story id="814678"]

Sporte të tjera

Protesta e rrezikshme e djaloshit në Londër, vonon ndeshjen e tenisit dhe i vë flakën krahut të tij

news image

Në Londër është duke u zhvilluar Laver Cup, turneu që vendos në sfidë tenistët evropianë kundër kolegëve të tyre nga pjesa tjetër e botës.

Vëmendja nga ana e publikut londinez është e lartë dhe këtë ka kërkuar ta shfrytëzojë një djalosh i cili shtyu për disa minuta startin e ndeshjes mes Stefanos Tsitsipas dhe Diego Schwartzman.

Qëllimi i djaloshit ishte të protestonte kundër përdorimit të jahteve private në Britaninë e Madhe, ndërsa forma e protestës ishte ekstreme duke qenë se ai i vuri flakën krahut të tij.

Ndërkohë, e menjëhershme ishte ndërhyrja e punonjësve të sigurisë që pasi shuan flakët e shoqëruan djaloshin jashtë fushës duke e dërguar edhe në spital për t’u siguruar rreth gjendjes shëndetësore të tij.

/GazetaSinjali/