image Prokurorja e specializuar: I kemi 124 dëshmitarë, shumicën do t'i përdorim në gjyq
[wp-story id="814678"]

Drejtësi

Prokurorja e specializuar: I kemi 124 dëshmitarë, shumicën do t’i përdorim në gjyq

news image

Në Hagë është duke u mbajtur konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes së Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, shkruan Gazeta Sinjali.

Prokurorja e specializuar tha se kanë shumë dëshmitarë, shumicën prej të cilëve tha se do t’i përdorin në gjyq.

“Në lidhje me identifikimin e dëshmitarëve. Caktimin e një numri të personave. Nuk është konstatuar nëse ne do t’i përdorim këta persona në gjyq. Siç kemi thënë më përpara, parashikohet që shumica e këtyre dëshmitarëve do të përdoren në gjyq. Jemi në proces që provat e tyre do t’i bëjmë të njohur kur të jetë momenti i duhur. Ata që janë nxjerrë deri tash janë materiale që e mbështesin aktakuzës, të tjerat do të nxirren në momentin e duhur konform afateve ligjore”, tha ajo./Gazeta Sinjali/