COVID-19

Të infektuar

1070

Të shëruar

841

Të vdekur

30

Vizita/ Presidenti Thaçi takon diasporën shqiptare në Amerikë

news image

Gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar përfaqësues të diasporës shqiptare atje.

“Liria dhe pavarësia e Kosovës, të arriturat e Kosovës, të tërë shqiptarëve janë të lidhura ngushtë me punën e vyeshme, me guximin dhe me sakrificën e diasporës shqiptare”, shkruan Thaçi në Facebook, transmeton Gazeta Sinjali.

Postimi i tij i plotë:


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: