image Presidenti i Shqipërisë viziton edhe KFOR-in në Kosovë - Sinjali

Presidenti i Shqipërisë viziton edhe KFOR-in në Kosovë

news image

Komandanti i misionit KFOR, gjeneralmajor Ferenc Kajari, priti në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, në Camp Film City, Shtabi i KFOR-it në Prishtinë.

Gjatë bisedimeve të tyre ata diskutuan situatën e përgjithshme të sigurisë në rajon.

Gjenerali Kajari shprehu gjithashtu vlerësimin e tij për përkushtimin dhe profesionalizmin e ushtarëve shqiptarë në kuadër të KFOR-it.

Presidenti Begaj pati rastin të takojë ushtarët shqiptarë të dislokuar në Kosovë që shërbejnë në KFOR.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin