image Petkoviq: Tentimi i Prishtinës për ta lidhur sulmin ndaj djalit të Rashiqit me politikë është abuzim - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Petkoviq: Tentimi i Prishtinës për ta lidhur sulmin ndaj djalit të Rashiqit me politikë është abuzim

news image

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovë dhe Metohi”, Petar Petkoviq, ka deklaruar se “përpjekjet e sinkronizuara dhe të drejtuara nga Prishtina për të paraqitur sulmin në të cilin u plagos sot Nikolla Rashiq si një lloj konfrontimi politik i pretenduar me babanë e tij, janë abuzimet më të zakonshme të fëmijëve për qëllime politike”, transmeton Gazeta Sinjali.

“Akuza të tilla të pabazuara, të rrezikshme dhe, mbi të gjitha, të rreme janë një përpjekje e drejtpërdrejtë për të fshehur të vërtetën për të cilën po gumëzhin sot e gjithë Kosova dhe Metohija, dhe kjo është se djali fatkeqësisht u plagos në një sulm të planifikuar më parë, siç dëshmohet nga pamjet që u shfaqën në të gjitha mediat shqiptare”, theksoi Petkoviq, shkruan Danas.

Sipas Petkoviq, kulmi i hipokrizisë dhe paturpësisë së Kurtit është përdorimi i një situate të tillë për të sulmuar Serbinë dhe Listën Serbe.

“E vërteta nuk mund të fshihet, si dhe motivet e ulëta të politikanëve shqiptarë dhe të caktuar serbë, të cilët bashkëpunojnë me ta, në përpjekje për të kriminalizuar Listën Serbe me akuza të rreme, të gjitha po bëhen për shkak të mbështetjes bindëse dhe suksesit në zgjedhje”, vuri në dukje Petkoviq. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin