image Pesë të vrarë nga të shtënat në klubin e natës LGBTQ

Botë

Pesë të vrarë nga të shtënat në klubin e natës LGBTQ

news image

Të paktën pesë persona u vranë dhe 18 u plagosën të shtunën vonë në një të shtëna në një klub nate LGBTQ në Kolorado Spring.

Një zëdhënëse e policisë tha se hetimet sapo kishin filluar dhe se numri i viktimave mund të ndryshojë. Të plagosurit u dërguan në disa spitale lokale, tha ajo.

Policia mori një telefonatë fillestare për të shtënat në klubin e natës në orën 23:57, tha togerja Pamela Castro, zëdhënëse e Departamentit të Policisë në Kolorado Springs. 

FBI tha se ishte gjithashtu e përfshirë në hetim dhe disa ligjvënës të Kolorados dënuan të shtënat. 

Guvernatori Jared Polis tregoi në një deklaratë se “individët e guximshëm” në klubin e natës kishin “bllokuar personin e armatosur”, megjithëse autoritetet nuk kanë dhënë ende detaje.

/GazetaSinjali/