image Pesë të vdekur nga shpërthimi në Gjermani - Sinjali

Pesë të vdekur nga shpërthimi në Gjermani

news image

Përveç dy viktimave, është raportuar se edhe tre persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi që ndodhi të martën në një park industrial në Gjermani.

Nga policia kanë thënë se ende nuk mund të japin detaje derisa të identifikohen tri viktimat e fundit.

Ndërkaq, raportohet se dy persona vazhdojnë të jenë të zhdukur.

Nga ky shpërthim u lënduan 31 persona.

Policia është duke hetuar shkaqet e shpërthimit në parkun Chempark të Leverkusenit, i cili është një nga parqet më të mëdha industriale në botë.

Shpërthimi i madh aktivizoi alarmin e “rrezikut ekstrem” dhe bëri që zyrtarët t’u bëjnë thirrje banorëve që të mos dalin nga shtëpitë dhe të shmangin kontaktin me ajrin.

Matjet e cilësisë së ajrit më vonë treguan se ajri është në nivele të sigurta.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: