image Pesë më të votuarit nga 15 deputetët e LDK-së - Sinjali

Pesë më të votuarit nga 15 deputetët e LDK-së

news image

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve 14 të shkurtit 2021.

Nga numërimi i të gjitha votave, Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë 12.64% dhe ka dalë partia e tretë.

Nga kandidatët për deputetë, pesë më të votuar nga LDK-ja sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së janë:

Avdullah Hoti me 69.640 vota, Kujtim Shala 32.700 vota, Lumir Abdixhiku 25.264, Anton Quni 14.840 dhe Armend Zemaj me 13.798 vota.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin