image Përfundon numërimi në Gjakovë: Gjini e Kusari në balotazh - Sinjali

Përfundon numërimi në Gjakovë: Gjini e Kusari në balotazh

news image

Dje janë mbajtur zgjedhjet lokale në të gjitha komunat e Kosovës, e menjëherë pas mbylljes së qendrave të votimit, KQZ ka filluar numërimin.

Mirëpo në komunën e Gjakovës, ka përfunduar numërimi.

Sipas rezultateve kjo komunë do të shkojë në balotazh.

Kryetari aktual nga AAK, Ardian Gjini dhe kandidatja e LVV-së, Mimoza Kusari- Lila do të takohen në balotazh pas një muaji.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin