image Përfundojnë dy ndeshjet: City bindshëm fiton, Wolves e Chelsea barazojnë pa gola - Sinjali

Përfundojnë dy ndeshjet: City bindshëm fiton, Wolves e Chelsea barazojnë pa gola

news image

Kanë përfunduar dy ndeshjet që u luajtën pak më herët në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Manchester City e ka mposhtur Newcastle United me rezultat të thellë 0-3.

Ruben Dias, Joao Cancelo, Riyad Mahrez dhe Raheem Sterling realizuan golat për ekipin e Guardiolës.

Në takimin tjetër, Wolverhampton barazoi me Chelsean u mbyll ashtu siç ia nisi, pa gola 0-0.

Ky barazim më së shumti i konvenoi Manchester Cityt dhe Liverpoolit, për shkak që humbi pikë rivali.

Renditja tabelore pas këtyre dy ndeshjeve është kjo: Citizens vazhdojnë të kryesojnë me 44 pikë, Chelsea me 38 pikë gjendet në pozitën e tretë, Wolves në të tetin me 25 pikë dhe Newcastle me 10 pikë janë në zonën e kuqe në vendin e 19-të. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin