image Pas stërvitjes, shtojeni energjinë me këtë ushqim të thjeshtë

Receta

Pas stërvitjes, shtojeni energjinë me këtë ushqim të thjeshtë

news image

Një stërvitje e mirë duhet të shoqërohet me një meze të lehtë të shëndetshme për të shtuar nivelet e energjisë dhe për t’ju ndihmuar të ndiheni të ngopur.

Ekspertët thonë se ushqimi adekuat mund të luajë një rol shumë të rëndësishëm në rimbushjen e ushqyesve të trupit.

Nëse jeni të hutuar se çfarë duhet të bëni për një meze të lehtë pas stërvitjes, këtu është një recetë e thjeshtë që është e shijshme dhe në të njëjtën kohë ju siguron proteinën e cila është shumë të nevojshme për të mbajtur qëllimet tuaja të fitnesit në rrugën e duhur.

Përbërësit

1/2 filxhan ajkë

Fara të shegës

Kripë dhe piper i zi

Në një tas shtoni të gjithë përbërësit dhe përziejini me lugë.

Ky ushqim është i pasur me kalium, selen si dhe me kalcium, i cili ndihmon në forcimin e kockave, duke e bërë atë një vakt ideal pas stërvitjes./GazetaSinjali/

A duhet të bëni stërvitje kur jeni me grip ose i ftohur?! – KOHA