image Pas 17 vitesh transmetim, përfundon The X Factor - Sinjali

Pas 17 vitesh transmetim, përfundon The X Factor

news image

ITV ka thënë se nuk ka plane aktuale për një seri tjetër të The X Factor.

Deklarata erdhi pas raporteve në The Sun se krijuesi Simon Cowell ka hequr dorë nga programi pas 17 vjetësh.

Gazeta tha se programi është duke pushuar për të paktën pesë vjet.

X Factor u transmetua për herë të fundit në 2018 kur Dalton Harris u shpall fitues.

Një zëdhënës i ITV tha në një deklaratë: “Nuk ka plane aktuale për serinë e ardhshme të X Factor në këtë fazë.”

Seria 2018 e X Factor u prezantua nga Dermot O’Leary dhe me juri Louis Tomlinson, Ayda Field dhe Robbie Williams.

Gjykatësit e mëparshëm në këtë program përfshijnë artistë si Sharon Osbourne, Louis Walsh dhe Nicole Scherzinger.

Programi u transmetua për herë të parë në 2004, shkruan kulti.

X Factor ka ndihmuar në fillimin e karrierës së artistëve që tani përfshijnë top-listat, duke përfshirë One Direction, Little Mix, Olly Murs dhe Leona Lewis.

Muajin e kaluar u zbulua se Cowell do të kthehet në televizionin britanik për të udhëhequr një panel gjyqtarësh në një shfaqje të re muzikore për ITV të titulluar Walk The Line.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin