image Parashikimi i motit për sot - Sinjali

Parashikimi i motit për sot

news image

Kjo javë do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët, me reshje shiu dhe bore, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Gjatë kësaj jave, temperaturat do të lëvizin në mes -4 dhe 12 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-13. Të premten sërish do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat parashihen të sjellin reshje. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-12 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: